Jubilarissen bij de Urker Zangers

25 jaar lid van de ,,Urker Zangers”.
Klaas van der Sloot en Tonny Ruiten gedecoreerd. 
Op dinsdag 13 september 2005 hielden de ,,Urker Zangers” een zogenoemde open repetitie
Tijdens de pauze werden twee van onze leden in het zonnetje gezet. De reden was dat beiden 25 jaar lid zijn van ons mannenkoor. Als eerste werd Klaas van der Sloot gehuldigd. Voorzitter Hessel van Urk spelde hem het zilveren ‘eremetaal’, behorend bij dit jubileum, op. Klaas moet eigenlijk wel zijn voorbestemd om lid van de ,,Urker Zangers” te worden. Hij is de zoon van Johan en Marretje van der Sloot, en Klaas zijn moeder is de zus van onze eerste dirigent Frits Bode, en zijn vader was in 1968 een van de medeoprichters van de ,,Urker Zangers”. Als bijzonderheid zij vermeld dat Klaas van der Sloot, zowel tijdens zijn studie theologie in Amsterdam en Kampen, en daarna als dominee van de plaatsen Oosternijkerk (Friesland), Diever (Drente) en Voorthuizen (Gelderland), toch regelmatig probeert eens een repetitie en/of een concert van ons mannenkoor te bezoeken, om zo zijn partij als 2de tenor toch mee te kunnen zingen. De ,,Urker Zangers” hebben zowel in Oosternijkerk als in Diever in de erediensten mogen meewerken. We bewaren daar hele goede herinneringen aan. Het mannenkoor, waar Klaas dus nu al 25 jaar lid van is, hoopt dan ook t.z.t. in Voorthuizen nog eens op te mogen treden bij een geschikte gelegenheid. Wij feliciteren Klaas van harte met deze onderscheiding! 

‘Lidmaatschap verplicht’ is wat ook hoog in het vaandel staat bij ons koorlid Tonny Ruiten. Tonny werd ook 25 jaar geleden lid van ons koor. Het was op een repetitie dat hij gecharmeerd werd van zowel de keuze van de muziek als de manier van instuderen. Tonny is één van onze trouwste leden! Hij laat dan ook regelmatig van zich horen als hij van mening is dat sommige leden wat minder inzet tonen, of misschien eens een keertje verstek laten gaan. Tonny is als 1e tenor een grote steun voor zijn partij, tevens is hij één van de solisten van de ,,Urker Zangers”. Voorzitter Hessel van Urk spelde hem daarom ook het zilveren ‘eremetaal’ op. Ook Tonny feliciteren wij van harte met dit jubileum. Gezellig rondom drie grote schalen gebakken vis, met dank aan Jaap Koffeman, was er op deze feestelijke open repetitie een saamhorigheid die volledig past bij ons koor.