Concert te Middelburg.

Concert te Middelburg.
Een afwisselend programma.

Zaterdag 30 oktober 2004 hebben we met de ,,Urker Zangers” een koorconcert mogen verzorgen in de prachtige Nieuwe Kerk te Middelburg. Deze Zeeuwse stad ligt op een dikke 250 km afstand van Urk. Gelukkig bleek, na een voorspoedige busreis, dat intussen in Middelburg een behoorlijk aantal leden met eigen vervoer waren gearriveerd, zodat we om ongeveer half zeven na een kopje koffie met een flinke groep zangers even konden inzingen. Om half acht werd het concert geopend door de ,,Urker Zangers” met het gebed: ‘Onze Vader’. Het mannenkoor bracht vervolgens een afwisselend programma met als eerste blok een viertal Nederlandstalige liederen, in het tweede blok een drietal Latijnse nummers en het Duitstalige ‘Nachtgesang im Walde’, wat deze avond voor het eerst door ons koor werd uitgevoerd. Het ‘Sanctus’ van Gounod, en een kwartet en dubbelkwartet, samengesteld uit ons koor, kwamen goed uit de verf. In het laatste blok hebben we een viertal Engelstalige nummers mogen zingen, met o.a. de gospel ‘Angel Band’.

Het concert werd afgewisseld door samenzang en voortreffelijke piano- en orgelspel door Hans Minnaar en Jacob Schenk. De jonge Hans Minnaar blijkt een goede keus van onze dirigent als begeleider van het koor. Tot slot zingen we als toegift ‘The battle hymn of the Republic’ Al met al kunnen we zeker terugzien op een prima uitvoering van de ,,Urker Zangers” met zoals na afloop in gesprekken bleek een zeer tevreden publiek, waarvan enkelen de uitspraak deden al uit te zien naar ons concert in Goes in september 2005.